Europos Sąjungos vyskupų konferencijų komisijos (COMECE) generalinis sekretorius kunigas Manuelis Barriosas Prieto sakė, kad krikščioniškos vertybės yra būtinos Europai, jei ji nori išlikti vieninga ir klestinčia.
„Kaip krikščionys norime kartu apmąstyti krikščioniškų vertybių vaidmenį Europos dabarčiai ir ateičiai artėjant Europos Parlamento rinkimams“, – sakė M. Barriosas Prieto.
Jis sakė, kad krikščioniškos vertybės, tokios kaip pagarba žmogaus gyvybei, šeimai, laisvei ir teisingumui, yra esminės Europos identitetui.
„Neabejotina, kad krikščionių tikėjimas motyvavo bendros Europos projektą nuo pat jo pradžios ir yra pašauktas tai daryti toliau per jos institucijose dirbančių krikščionių įsipareigojimą”, – kalbėjo M. Barriosas Prieto.
COMECE surengtame susitikime Briuselyje dalyvavo Europos Bažnyčių Tarybos (CEC) ir Tarpparlamentinė ortodoksų asamblėja, katalikiškų nevyriausybinių organizacijų nariai ir Europos Sąjungos pareigūnai.
Diskusijoje pažymėta, kad Europai reikia ne vien gerų politinių struktūrų, bet ir pamatinių vidinių įsitikinimų bei vertybių, o kartais bendruomenių ir tautų susitaikymo. Visose šiose srityse krikščioniškų Bažnyčių indėlis labai svarbus.
M. Barriosas Prieto sakė, kad Europos Sąjungos pareigūnai turėtų būti labiau atviri krikščioniškam požiūriui.
„Krikščioniškos vertybės yra ne tik Europos tradicijos dalis, bet ir svarbios Europos Sąjungos ateities kūrimui“, – sakė jis.
M. Barriosas Prieto taip pat pakomentavo lapkričio pabaigoje ES Teisingumo teisme priimtą nuosprendį, kuriuo patvirtintas vienos Belgijos savivaldybės draudimas neutralumo vardu turėti išorinių religinių ženklų ar simbolių.
Pasak ES teismo, draudimas turi būti taikomas visiems išoriniams filosofinių ir religinių įsitikinimų ženklams ar simboliams. Kita vertus, gali būti nutarta leisti, atsižvelgus į galiojančias normas, tokius simbolius tarnautojams nešioti.
M. Barriosas Prieto sakė, kad šis sprendimas turėtų būti vertinamas atsižvelgiant į konkrečią situaciją, kurioje jis buvo priimtas.
„Svarbu rasti sveiką pusiausvyrą tarp pliuralizmo, neutralumo ir religijos laisvės“, – sakė jis.
„Jei kalbame apie pliuralizmą, turime išmokti priimti, kad žmonės turi įvairių įsitikinimų, kad tai ne problema, o turtas, ir išmokti pagarbiai dalintis tomis pačiomis erdvėmis“, – pridūrė jis.