Kauno arkikatedroje vyko malda už vargstančius

Kauno arkikatedroje lapkričio 15-ąją vyko šv. Mišios už vargstančius ir karitatyvinės misijos bendradarbius, savanorius bei geradarius. Mišias aukojo arkivyskupas Kęstutis Kėvalas.

Benamystės dienos centro lankytojai į Mišias atėjo su savo užrašytais maldavimais, kurie buvo atnešti prie altoriaus.

Homilijoje diakonas Arūnas Kučikas sakė, kad popiežius Pranciškus inicijavo Pasaulinę vargstančiųjų dieną, kad atkreiptų dėmesį į silpniausius visuomenės narius.

„Ši popiežiaus žinia skirta jautrinti mūsų širdims, kad mes asmeniškai ir mūsų bendruomenės būtų atviresnės vargstančių ir visuomenės pakraščiuose atsidūrusių žmonių poreikiams“, – sakė diakonas Kučikas.

Visuotinėje maldoje prašyta, kad Jėzus atvertų visų širdis vargstantiesiems, o kiekvienas pagalbos reikalingas žmogus patirtų Jo teikiamą viltį ir meilę.

Katalikiškos spaudos redaktoriaus komentaras

Ši malda yra svarbus Kristaus mokslo ir Bažnyčios tradicijos atspindys. Ji primena mums, kad kiekvienas žmogus, nepaisant jo socialinės padėties ar materialinės gerovės, yra Dievo mylimas ir vertas pagarbos.

Šioje maldoje mes prašome Dievo atverti mūsų širdis vargstantiesiems. Tai reiškia, kad turime tapti jautresni jų poreikiams ir stengtis jiems padėti.

Taip pat prašome Dievo, kad kiekvienas pagalbos reikalingas žmogus patirtų Jo teikiamą viltį ir meilę. Tai reiškia, kad turime jiems parodyti, kad rūpinamės jais ir kad juos mylime.

Ši malda yra raginimas mums visiems prisidėti prie vargstančiųjų pagalbos. Galime tai daryti įvairiais būdais: aukojant pinigus ar maistą, savanoriaudami, ar tiesiog buvimu šalia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *