**Šventojo Rašto Perlas: Tikėjimo ir Atlaidumo Galybė**

**Šiandienos Šventojo Rašto tema: Tikėjimas ir Atleidimas**

Šiandien Šventojo Rašto skaitiniai mums primena ypatingą reikšmę turinčius tikėjimo ir atleidimo aspektus. Šie Dievo žodžiai gali būti galingi įrankiai mūsų kasdieniams iššūkiams įveikti, nes jie kviečia mus į gilesnę meilės ir atleidimo santykių su Dievu ir artimaisiais patirtį. Panagrinėkime pagrindinius skaitinius ir jų reikšmę mūsų gyvenimui.

**Pirmasis skaitinys: Mūsų Viešpaties dieviškoji meilė**

Pirmasis skaitinys šiandien yra iš senajame Testamente, Izaijo knygos. Šiame skaitinyje Dievas per pranašą Izaiją kreipiasi į Savo tautą su paguodos ir atstatymo pažadais:

„Baikit džiūgauti ir džiugiai klykti, pavainikai tuščiosios ir apleistosios, nes daugiau bus vaikų pas tuščiąją negu pas ištekėjusią, – sako Viešpats. – Ištiesk savo palapinės vietą, tepraplatėjai tavo buveinės uždangos, nesugrąžink, prailgink virves ir sustiprink kuolus; nes platai išsiplėsi į kairę ir dešinę, ir tavo palikuonys paveldės tautas ir gyvens apleistas vietas!“
(Isaijo 54:1-3)

Šie žodžiai kviečia mus tikėti Dievo pažadais ir suprasti Dievo nuolatinį rūpinimąsi mūsų gerove. Dievas žada, kad net ir didžiausiuose sunkumuose, kai jaučiamės apleisti ir tušti, Jo meilė ir palaima yra šalia. Šie žodžiai skatina mus išlaikyti viltį, net kai aplinkybės atrodo beviltiškos. Mes galime pasitikėti, kad Dievas visada turi gerų planų mūsų gyvenimams, ir net sunkiu metu Jis nepraleis mūsų reikmių.

**Antrasis skaitinys: Tarpusavio atleidimo svarba**

Antrojo skaitinio tema yra nuodėmių atleidimas ir tarpusavio santykiai. Apaštalo Pauliaus laiške kolosiečiams yra kvietimas į gilią meilę ir atlaidumą:

„Būkite tad kaip Dievo išrinktieji, šventieji ir mylimieji, šiltos užuojautos, dosnumo, nusižeminimo, romumo ir kantrybės ženklai. Pakęskite vieni kitus ir atleiskite vieni kitiems, jei vienas kitas turite skundų; kaip Viešpats jums atleido, taip atleiskite ir jūs. Ir visų pirma mylėkite kitą, nes meilė yra tobulumas gipso.“
(Kolosiečiams 3:12-14)

Atleidimas yra vienas iš sudėtingiausių žingsnių, kurį galime žengti, tačiau jis yra būtinas mūsų dvasinei sveikatai ir santykiams su kitais žmonėmis. Šis skaitinys primena mums, kad mes patys esame gavę atleidimą iš Dievo, todėl ir mes turime būti pasiruošę atleisti kitiems. Meilė ir atleidimas sudaro pagrindinį krikščioniškojo gyvenimo principą, skatinantį mus būti geresniais, nusižeminančiais ir kančios pakelti žmonėmis.

**Evangelijos skaitinys: Gailestingumo pavyzdys**

Evangelijos pagal Mato skaitinys šiandien parodo mums Kristaus pavyzdį, kaip įkūnyti meilę blogiausiomis sąlygomis:

„Tuomet Petras priėjo ir paklausė: „Viešpatie, kiek kartų turiu atleisti savo broliui, jei jis nuodėmių prieš mane? Argi iki septynių kartų?“ Jėzus jam sako: „Ne sakau tau iki septynių, bet iki septyniasdešimt septynių kartų”.
(Matui 18:21-22)

Jėzaus atsakymas Petrujui rodo, kad mūsų atleidimas turi būti begalinis, nes tokio pat begalinio atleidimo mes sulaukėme iš Dievo. Tai ragina mus ne tik atsikratyti nuoskaudų, bet ir veikti aktyviai stengiantis kurti taiką ir harmoniją mūsų bendruomenėse. Atleidimas yra ne tik deklaracija, bet ir veiksmas, kuriant tvinksinčius širdis su meile ir atsidavimu.

**Praktinis taikymas kasdieniame gyvenime**

Mes visi gyvename pasaulyje, kuriame nuolat susiduriame su nuoskaudomis ir nuodėmėmis. Šios dienos skaitiniai kviečia mus peržengti užsispyrimo ir nuoskaudų ribas, kurti atleidimo ir meilės tiltus. Kasdienėje būtinybėje galime taikyti šias mintis:

1. **Ištvermė ir pasitikėjimas Dievo pažadais**: Priimkime kasdienius iššūkius su viltimi ir pasitikėjimu, nes Dievas turi planą ir rūpinasi kiekvienu mūsų gyvenimo aspektu.

2. **Tarpusavio santykių atstatymas**: Įtraukime atlaidumą ir supratimą į savo santykius šeimoje, darbo vietoje ir bendruomenėje. Stenkimės atleisti kitų klaidas taip, kaip Viešpats mums atleido.

3. **Meilės veiksmai**: Įsipareigokime ne tik žodžiais, bet ir veiksmais rodyti meilę artimiesiems. Padėkime vieni kitiems, skatinkime meilę ir atleidimą tarp artimųjų.

**Užbaigimas**

Apibendrinant, šiandienos Šventojo Rašto skaitiniai kviečia mus į gilinį su atjaubėjimą su Dievo ir artimaisiais. Jie primena mums apie Dievo begalinę meilę, atlaidumą ir raginimą mylėti bei atleisti vieni kitiems. Kaip sakoma Biblijoje: „Taigi, kas tenugyvens visų tautų širdyse, būna dėkingi, nes Dievo meilė per Kristų yra jumyse.“ (Kolosiečiams 3:15). Tegu šios dienos Dievo žodžiai įkvepia mus žengti tikėjimo ir meilės keliu, nes jie yra užuovėja ir stiprybė mūsų dvasiniai kelionei.