Vilkaviškio vyskupijos kunigų ir diakonų susirinkimas: raginama kurti Palaimintojo arkivyskupo Jurgio Matulaičio draugijos skyrius


Vilkaviškio vyskupijos kunigų ir diakonų susirinkimas: raginama kurti Palaimintojo arkivyskupo Jurgio Matulaičio draugijos skyrius

Marijampolėje, Vilkaviškio vyskupijos Pastoraciniame centre, gruodžio 12 d. vyko tradicinis kasmėnesinis vyskupijoje tarnaujančių kunigų ir nuolatinių diakonų susirinkimas.

Susirinkimo pradžioje buvo paliesta Palaimintojo arkivyskupo Jurgio Matulaičio draugijos tema. Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila ragino susirinkusius parapijų klebonus kurti parapijose draugijos skyrius.

„Palaimintasis Jurgis Matulaitis – mūsų vyskupijos globėjas. Jo gyvenimas ir veikla yra puikus pavyzdys, kaip dvasiškai augti ir praktiškai įgyvendinti šūkį „Blogį nugalėti gerumu“, – sakė vyskupas.

Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo vargdienių seserys Jolita ir Viktorija susirinkusiesiems pristatė draugijos veiklą bei užduotis.

„Draugijos tikslas – dvasinis jos narių ugdymas ir Pal. Jurgio šūkio „Blogį nugalėti gerumu“ praktinis įgyvendinimas savo parapijos bendruomenėje“, – sakė seserys.

Šiuo metu Lietuvoje yra 17 draugijos skyrių, 14 iš jų – Vilkaviškio vyskupijoje.

„Draugijos veikla parapijoje skatina narius augti tikėjime, tapti aktyvesniais parapijos bendruomenės nariais, formuoja parapijos branduolį“, – sakė seserys.

Susirinkime taip pat buvo pristatyta kunigo Dainiaus Gurevičiaus knyga „Jau tapę istorija“. Ši knyga – išsamus Vilkaviškio vyskupijoje palaidotų kunigų registras.

„Knyga sudaryta pagal archyvinius dokumentus, žinias iš parapijų, kunigų giminaičių ir draugų“, – sakė kunigas.

Susirinkimą užbaigė kunigo Viliaus Sikorsko pasidalijimas įspūdžiais ir patirtimi iš piligriminės kelionės į Šventąją Žemę.

Kunigas pasakojo apie kelionės metu aplankytas vietas, susitiktus žmones ir patirtas malones.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *