Apšviestos meilės skrydis: Dievo meilė ir mūsų atsakas

### Šiandienos Šventojo Rašto tema: Dievo meilė ir mūsų atsakas

Šiandienos Šventojo Rašto skaitiniai kviečia mus giliau apmąstyti ir suprasti Dievo meilę bei mūsų pasiryžimą atsakyti į šią meilę savo kasdieniu gyvenimu. Kiekvienas iš skaitinių pateikia ypatingą įžvalgą apie Dievo meilę ir kviečia mus įsitvirtinti šioje meilėje, kad galėtume plėsti savo tikėjimą ir stiprinti mūsų bendruomenę.

#### Pirmasis skaitinys: Izaijo knyga 55,1-3

„Pasaulio nustatytiems žmonėms nėra vilčių; tačiau Dievas sako: ‘Gergeinate vienas kitą, nes nežinote, kaip tai sustabdyti. Ateikite, valgykite ir gersite. Nesielkite taip, kaip derėtų. Taip sakė Viešpats.’

Ši ištrauka iš pranašo Izaijo kviečia mus iš naujo apmąstyti, kad Dievas visada mums siūlo dvasinio gyvenimo šaltinį. Šie žodžiai atskleidžia Dievo troškimą išgelbėti žmoniją ir įspėjo mus, kad mes ne tik galėtume, bet ir privalėtume priimti Jo malonę. Dievo meilė yra atvira ir bereikšminga, siūloma visiems, kad ir kokie būtume.

Kasdieniniame gyvenime galime matyti, kad Dievo meilė yra tarsi vandenyno stiprumas – nenusakomai gili ir visaapimanti. Kiekvieną kartą, kai jaučiame nuovargį ar beviltiškumą, turėtume prisiminti šiuos žodžius ir pasitikėti Dievo meile bei gailestingumu. Juk Jis kviečia mus ateiti ir būti pripildyti Jo šviesos.

#### Antrasis skaitinys: 1 Jono laiškas 4,7-12

„Brangieji, mylėkime vienas kitą, nes meilė yra iš Dievo. Kas myli, tas gimė iš Dievo ir pažįsta Dievą. Kas nemyli, tas nepažino Dievo, nes Dievas yra meilė.”

Šis skaitinys iš 1 Jono laiško įpareigoja mus atsilyginti Dievui ir vienas kitam per meilę. Meilė nėra tik jausmas, bet ir veiksmas, kuris kilęs iš mūsų Dievo pažinimo. Dievo meilė buvo įkūnyta per Kristų ir mes, kaip Jo pasekėjai, turime siekti to paties: mylėti savo brolius ir seseris.

Kaip mes galime taikyti šią žinią kasdien? Paprasta, meilė kitiems turėtų tapti kiekvieno mūsų gero darbo motyvu. Dievas mus ragina ne tik savo šeimai, bet ir visuomenei rodyti meilę. Tai reiškia būti kantriems, atlaidiems, dosniems ir pasiruošusiems atleisti. Šitaip veikdami galime tapti gyvais Kristaus meilės liudytojais.

#### Evangelija pagal Matą 22,34-40

„Mokytojau, kuris įsakymas yra didžiausias Įstatyme? Jėzus jam atsakė: ‘Mylėk Viešpatį, savo Dievą, visa širdimi, visa siela ir visu protu.’ Tai pirmasis ir didžiausias įsakymas. Antrasis – panašus į jį: ‘Mylėk savo artimą kaip save patį.’ Šituose dviejuose įsakymuose telpa visas Įstatymas ir Pranašai.”

Jėzaus atsakymas čia labai aiškus ir nesudėtingas – visas mūsų tikėjimas grindžiamas meile Dievui ir artimui. Šie du elementai nėra atskiri, bet vienas kito papildytojai ir palaikytojai. Laikydamiesi šių dviejų didžių įsakymų, mes galime tikrai gyventi Kristaus mokymu.

Kasdieniniame gyvenime šie du įsakymai reikalauja gilaus atsidavimo ir tikėjimo pastangų. Tai reiškia nuolat siekti Dievo valios savo maldose ir darbuose, o taip pat užmegzti ir puoselėti stiprius santykius su aplinkiniais. Kaip mes galime mylėti Dievą, jei nemylime tų, kuriuos matome kiekvieną dieną?

#### Išvada ir įkvepiančios mintys

Dievo žinia šiandien yra paprasta, bet nuostabi: Jis mus myli. Jis nori, kad mes pajustume Jo meilės gilumą ir atsakytumėme į ją visais savo veiksmais. Tegu šie trys skaitiniai mus kviečia atsiduoti Dievo meilei taip, kaip niekada anksčiau.

Iš Evangelijos pagal Joną: „Dievas taip pamilo pasaulį, jog atidavė savo viengimį Sūnų, kad kiekvienas, kuris Jį tiki, nepražūtų, bet turėtų amžinąjį gyvenimą” (Jn 3,16). Šis Biblijos įrašas tegul tampa mūsų vedliu, kasdien prisimenant, kad Dievo meilė mums yra pati didžiausia ir vertingiausia dovana.

Tegul Jėzaus žodžiai ir šiandienos skaitiniai įkvepia mus sunaikinti visą neteisingumą, kuris gali egzistuoti mūsų širdyse, ir įsipareigoti gyventi Dievo meilėje. Leiskime Jo meilei prasiskverbti į mūsų širdis ir tapkime Jo meilės įrankiais pasauliui.