Dievo Motinos ikona „Džiaugsmas ir paguoda“ išskyrė aliejų Kipre

2023 m. lapkričio 2 d. į Kiprą buvo atgabenta Dievo Motinos ikona „Džiaugsmas ir paguoda“, kuri vėliau pradėjo išskirti šventąjį aliejų Švento Jurgio bažnyčioje Pano Defteros kaime.

Ikonos nuotraukos buvo paskelbtos šios bažnyčios „Facebook” paskyroje. Jose matyti, kad iš ikonos veido, rankų ir kojų teka skaidrus skystis.

Į Švento Jurgio bažnyčią pagerbti ikonos plūsta dešimtys tūkstančių tikinčiųjų iš viso Kipro. Jie tiki, kad ikonos išskystas aliejus turi gydomųjų galių.

Lapkričio 12 d. Dievo Motinos ikona lėktuvu buvo išsiųsta į Atėnus, Graikiją. Tačiau dėl iškilmingos ceremonijos Larnakos (Kipras) oro uoste skrydis buvo atidėtas pusantros valandos.

Visų pirma vėlavimą lėmė sunkumai pakraunant ikoną, kurios nebuvo galima iš karto išvežti per oro uostą.

Ikonose vykstančius šventų aliejų tekėjimus ortodoksai laiko antgamtiniu ženklu. Jie tiki, kad tai yra Dievo Motinos palaiminimas ir parama tikintiesiems.

Katalikiškos spaudos redaktoriaus komentaras

Šis įvykis yra dar vienas įrodymas, kad Dievo Motinos ikonos turi ypatingą galią. Jos yra tarsi Dievo Motinos atspindys, kuris padeda mums patirti jos meilę ir paramą.

Tikintieji, kurie turėjo galimybę pamatyti Dievo Motinos ikoną „Džiaugsmas ir paguoda“ Kipre, pasakoja, kad pajuto didelę ramybę ir paguodą. Jie sako, kad ikona jiems suteikia vilties ir jėgų susidoroti su gyvenimo sunkumais.

Šis įvykis yra dar viena galimybė mums atsigręžti į Dievo Motiną ir prašyti jos pagalbos.