**Šios Dienos Šventasis Žodis: Dievo Meilė ir Mūsų Pareiga pasaulyje**

**Šios Dienos Šventoji Raštas: Skaitiniai ir jų Prasmė kasdieniame Gyvenime**

Šiandienos liturginiai skaitiniai kviečia mus į gilesnį susimąstymą apie Dievo meilę, Jo priesakus ir mūsų pačių atsakomybę šioje malonės kupinoje kelionėje. Dievo žodis atveria širdis ir sielą, pripildo mus dvasinės jėgos ir išminties. Pažvelkime į svarbiausius šios dienos skaitinius ir jų prasmę kasdieniame gyvenime.

**Pirmasis Skaitinys: Išėjimo knyga 22, 20-26**

„Nespausk ateivio ir neskriausk jo, nes ir jūs buvote ateiviai Egipto šalyje. Nepamirškite ginti našlių ir našlaičių. Jei skriausite ir mušite juos, jie šauksis mano pagalbos, ir aš tikrai išgirsiu jų šauksmą.“

Šis skaitinys iš Išėjimo knygos mums primena apie Dievo teisingumą ir meilę vargstantiems. Dievas primena Izraelio tautai, jog jie buvo svetimšaliai Egipte, ir todėl privalo rodyti gailestingumą ir atjautą kitoms tautoms bei žmonėms, kurie yra silpni ir pažeidžiami.

**Mūsų kasdieninis gyvenimas:**
Šiuolaikinėje visuomenėje esame nuolat susiduriame su pabėgėlių krizėmis, socialine neteisybe ir diskriminacija. Šis skaitinys kviečia mus būti jautresniais ir rūpestingesniais dėl aplink mus esančių žmonių, ypač tų, kurie patiria skriaudą ar neteisybę. Turime būti Dievo gailestingumo šviesa pasaulyje, rodydami meilę ir supratimą kitokiems bei pažeidžiamiems asmenims.

**Psalmė: Ps 18 (19), 2-3. 4-5. 6-7**

„Dangūs skelbia Dievo garbę, skliautas pasakoja Jo rankų darbus. Dienai perduoda žinią diena, nakčiai ją parodo naktis.“

Ši psalmė pabrėžia gamtos grožį ir kūrinijos gailestingumą. Viešpats, kaip pasaulio Kūrėjas ir Valdovas, per savo kūriniją atskleidžia tikrąją savo galią ir meilę.

**Mūsų kasdieninis gyvenimas:**
Būtina suvokti, kad esame ne tik kūrinijos dalis, bet ir atsakingi už pasaulį, kuriame gyvename. Kiekvieną dieną turėtume rasti laiko stebėti ir vertinti gamtos grožį, dėkoti Dievui už Jo dovaną gyventi tokiame nuostabiame pasaulyje. Taip pat turime būti aplinkai draugiški, stengtis saugoti ir puoselėti mūsų žemę, kaip Dievo kūrybos dalį.

**Antrasis Skaitinys: I Tesalonikiečiams 1, 5-10**

„Jūsų tikėjimas tapo toks garsus, kad mums nereikia nieko kalbėti. Jūsų darbais mes visur liudijame, kaip jūs atsivertėte iš stabmeldystės į tikrąjį Dievą ir laukiate Jo atėjimo.“

Šioje ištraukoje apaštalas Paulius giria Tesalonikiečių bendruomenę už jų gyvą tikėjimą, kuris yra matomas per jų veiksmus ir gyvenimo būdą.

**Mūsų kasdieninis gyvenimas:**
Tikėjimas ne tik žodžiuose, bet ir darbuose. Savo darbais privalome liudyti Kristų, rodyti Jo meilę ir gailestingumą. Kiekviena diena yra galimybė atsiverti Dievui ir Jį tarnystėje kitiems. Geri darbai, panašiai kaip Tesalonikiečių, gali tapti liudijimu pasauliui apie mūsų tikėjimą.

**Evangelija: Mato 22, 34-40**

„Mylėk Viešpatį, savo Dievą, visa širdimi, visa siela ir visu protu. Tai pirmasis ir svarbiausias įsakymas. Antrasis – panašus į jį: mylėk savo artimą kaip save patį.“

Šioje Evangelijos ištraukoje Jėzus pabrėžia dviejų svarbiausių įsakymų reikšmę: meilę Dievui ir meilę artimui. Šios sąlygos yra nesutarimo kertinės akmenys, be kurių negalime pilnai išgyventi krikščionybės esmės.

**Mūsų kasdieninis gyvenimas:**
Pirmas ir svarbiausias mūsų įsipareigojimas yra meilė Dievui. Tačiau šios meilės išraiška yra taip pat meilė mūsų artimui. Turime stengtis, kad kiekvienas mūsų veiksmas būtų paremtas meile – tiek Dievui, tiek žmonėms. Tai gali pasireikšti įvairiai: padėti draugui, kuris prašo pagalbos, parodyti užuojautą nepažįstamajam, dalintis savo džiaugsmu ir resursais su tais, kurie stokos. Tokia meilė perkeičia mus ir mūsų pasaulį.

**Įkvepiančios Biblijos Citatos:**

Apaštalas Jonas sako: „Mylėkime vieni kitus, nes meilė kyla iš Dievo. Kiekvienas, kuris myli, yra gimęs iš Dievo ir žino Dievą“ (1 Jn 4, 7). Tai yra raginimas kiekvienam tikinčiajam, primenantis, kad kiekviena meilės išraiška artimui yra Dievo meilės atspindys.

Apaštalas Paulius primena: „Visa darykite iš meilės“ (1 Kor 16, 14). Nepaisant sunkumų ir iššūkių, meilė yra krikščionio gyvenimo centre.

Šis straipsnis suteikia mums galimybę iš naujo apmąstyti savo tikėjimo gylį, įsipareigojimą Dievui ir mūsų artimą. Leiskime Šventajam Raštui kalbėti mūsų širdžiai, keisti mūsų požiūrį ir paskatinti geriems darbams, kurie atspindi Kristaus meilę visame pasaulyje. Amen.